Zakupy W Firmie The Ordinary

Kosmetyki The Ordinary: co nam kultowa nowa marka przysłała

Ekscytacja! Kurier przyniósł nasze zamówienie z kosmetykami The Ordinary, marki kultowej już w światku urodowym, na blogach, Youtubach, Instagramie i innych platformach, których nazw prawie nie umiem wymówić.

Filozofią The Ordinary jest dostarczanie najnowocześniejszych, najlepiej przebadanych, najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów do pielęgnacji skóry w przystępnych cenach. Co może być lepszego? Gdybym miała wyobrazić sobie kosmetyk idealny, to właśnie takiego bym sobie życzyła.

Faktycznie, jeśli przyjrzeć się portfelowi produktów The Ordinary, każdy znajdzie coś dla siebie – od starych przyjaciół – retinoidów, kilku form witaminy C, kwasów – po składniki bardziej trendy – niacynamid, mieszanki peptydowe itp. Wszystko w cenie od kilku do kilkunastu dolarów. Marzenie, normalnie.

Czem prędzej, po spędzeniu kilku godzin na rozważaniach na ten temat,  zamówiłyśmy więc paczuszkę produktów:

  • Azelaic Acid Suspension 10% (kwas azelainowy 10% w lekkim kremie) – rozjaśnienie skóry, wyrównanie kolorytu, usunięcie śladów po wypryskach, dodatkowe działanie antyoksydacyjne.
  • Vitamin C Suspension 23%+ HA Spheres 2% (witamina C 23%+ kapsułki kwasu hialuronowego 2% w lekkim kremie) – wyrównanie kolorytu, działanie przeciwzmarszczkowe.
  • Niacinamide 10% + Zinc 1% (serum niacynamid 10%+ cynk 1%) – regulacja wydzielania sebum, zmniejszenie widoczności porów.
  • Buffet (serum multipeptydowe) – nawilżenie naskórka, redukcja zmarszczek i linii mimicznych, wyrównanie kolorytu.

Jak widać, na papierze robi wrażenie. Produkty wyglądają bardzo obiecująco, kosztowały niewiele, a kontakt z firmą był pierwszorzędny, mimo że musiałyśmy poczekać dłużej z powodu kolejki zamówień (!!).

Na pierwszy ogień idzie oczywiście niacynamid z cynkiem, bo jeśli coś obiecuje zmniejszyć widoczność porów, to ja to chcę.

A Wy co byście zamówiły z The Ordinary? Macie już jakieś doświadczenia z tą marką? A może znacie inną firmę oferującą podobne kosmetyki? Jeśli tak, koniecznie dajcie znać w komentarzach, bardzo chętnie wypróbujemy.